Kommunernas kontaktpersoner

Vänd dig till någon av följande kontaktpersoner när du gjort din ansökan till arbetsintegrerad lärarutbildning för ett samtal om anställning som lärare under utbildningen.

Kommun

Kontaktperson

E-post

Telefon

Borlänge Per Madsen per.madsen@borlange.se 0243-74580
Falun Maria Sundström maria.sundstrom@falun.se  023-82203
Gagnef Evelina Bark evelina.bark.nordin@gagnef.se 0241-15256
Hedemora Eva Winarve Westerholm eva.winarve-westerholm@hedemora.se 0225-34204
Hofors Emma Skoog emma.skoog@hofors.se 070–1678647
Leksand

Carin Fredlin
Annica Sandy Hedin  
carin.fredlin@leksand.se
Annica.sandy-hedin@leksand.se
 
Ludvika Susanne Harling susanne.harling@ludvika.se 0240-86302
Norberg Ingrid Nord ingrid.nord@norberg.se  
Malung-Sälen

Gunilla Kapla

gunilla.kapla@malung-salen.se

 

Mora

Inga-Lena Spansk

Catarina Johansson

inga-lena.spansk@mora.se

catarina.johansson@mora.se

0250-26639

0250-26397

Rättvik Kristina Lundberg kristina.lundberg@rattvik.se 0248-70257
Säter Sandra Pettersson sandra.pettersson@edu.sater.se  
Vansbro Lars Lisspers lars.lisspers@vansbro.se 070-2212550
Älvdalen Anna-Karin Olsson anna-karin.olsson3@alvdalen.se  


 

Senast granskad:
Senast granskad: