Kommunernas kontaktpersoner

Vänd dig till någon av följande kontaktpersoner när du gjort din ansökan till arbetsintegrerad lärarutbildning för ett samtal om anställning som lärare under utbildningen.

Kommun

Kontaktperson

E-post

Telefon

Avesta Ylva Åkerberg ylva.akerberg@avesta.se 0226-645690
Borlänge Per Madsen per.madsen@borlange.se 0243-74580
Fagersta Lena Jansson Lena.jansson@edu.fagersta.se  0223-44441
Falun Maria Sundström maria.sundstrom@falun.se  023-822 03
Gagnef Evelina Bark evelina.bark.nordin@gagnef.se 0241-15256
Gävle

Erik Lönnqvist
Peter Svedberg

lars-erik.lonnqvist@gavle.se
peter.svedberg@gavle.se

026-17 87 18

Hedemora Eva Winarve Westerholm eva.winarve-westerholm@hedemora.se 0225-34204
Hofors Stefan Andersson stefan.andersson@hofors.se  
Leksand

Carin Fredlin
Annica Sandy Hedin  
carin.fredlin@leksand.se
Annica.sandy-hedin@leksand.se
 
Ljusnarsberg Andreas Lundholm andreas.lundholm@ljusnarsberg.se 0580-805 86
Ludvika Ingmari Kvist ingmari.kvist@ludvika.se 0240-86302
Malung-Sälen Torbjörn Martinsson Torbjorn.Martinsson@malung-salen.se 0280-18187
Mora Inga-Lena Spansk inga-lena.spansk@mora.se 0250-26639
Orsa  Christine Alexandersson christine.alexandersson@orsa.se  
Rättvik Lars Kratz lars.kratz@rattvik.se  
Säter Cia Melvindotter cia.melvindotter@edu.sater.se 0225-55 208
Vansbro Lotten Kluck lotten.kluck@vansbro.se 0281-750 56
Älvdalen Lars Lisspers lars.lisspers@alvdalen.se  


 

Senast granskad:
Senast granskad: