Kontaktpersoner
1 min läsning

Vänd dig till någon av följande kontaktpersoner när du gjort din ansökan till arbetsintegrerad lärarutbildning för ett samtal om anställning som lärare under utbildningen.
Kommun Kontaktperson E-post Tel
Avesta Bengt Albertsson bengt.albertsson@avesta.se 0226-645 149,
076-544 16 68
Borlänge Per Madsen per.madsen@borlange.se  

Falun
Gustaf Malmberg,
Johan Svedmark
gustaf.malmberg@falun.se, johan.svedmark@falun.se 023-862 28
023-824 96

Hofors
Inger Bexelius Lange inger.bexelius.lange@hofors.se 0290-77 15 48

Leksand
Carin Fredlin carin.fredlin@leksand.se 0247-801 66

Malung-Sälen
Maria Holmqvist maria.holmqvist@vduf.se 010-121 97 02

Mora
Lena Rowa lena.rowa@mora.se 0250-269 70

Norberg
Ingrid Nord ingrid.nord@norberg.se 0223-291 70

Orsa
Mattias Scandola mattias.scandola@orsa.se 0250-552210

Rättvik
Lotten Kluck lotten.kluck@rattvik.se 0248-70 359

Sandviken
Inger Norman inger.norman@edu.sandviken.se 026-24 12 04

Säter
Ulf Månsson ulf.mansson@edu.sater.se 0225-552 01

Vansbro
Marit Andersson marit.a.andersson@vansbro.se 0281-75 137

VBU
Ronny Norrman ronny.norrman@vbu.ludvika.se 0240-667 770
Senast granskad: