Kommunernas kontaktpersoner
1 min läsning

Vänd dig till någon av följande kontaktpersoner när du gjort din ansökan till arbetsintegrerad lärarutbildning för ett samtal om anställning som lärare under utbildningen.

Kommun

Kontaktperson

E-post

Telefon

Avesta Ylva Åkerberg ylva.akerberg@avesta.se 0226-645690
Borlänge Per Madsen per.madsen@borlange.se 0243-74580
Fagersta Kickie Svensson kickie.svensson@fagersta.se 0223-44604
Falun Maria Sundström maria.sundstrom@falun.se  023-822 03
Falu fri Maria Pettersson maria.pettersson@falufri.se  
Gagnef Evelina Bark evelina.bark.nordin@gagnef.se 0241-16265
Gävle

Peter Svedberg
Andreas Jonare

peter.svedberg@gavle.se
andreas.jonare@gavle.se
 
Hedemora Eva Winarve Westerholm eva.winarve-westerholm@hedemora.se 0225-34204
Hofors Inger Bexelius Lange inger.bexelius.lange@hofors.se 070-4141326
Malung-Sälen Torbjörn Martinsson Torbjorn.Martinsson@malung-salen.se 0280-18187
Mora Inga-Lena Spansk inga-lena.spansk@mora.se 0250-26639
Mora gymnasium Lena Rowa lena.rowa@mora.se  
Orsa  Mattias Scandola mattias.scandola@orsa.se  
Rättvik Lotten Kluck lotten.kluck@rattvik.se 0248-70359
Säter Stefan Forsmark stefan.forsmark@edu.sater.se  
Vansbro Marit Andersson marit.a.andersson@vansbro.se 0281-75137
VBU Kerstin Enberg kerstin.enberg@vbu.ludvika.se  
Leksand Carin Fredlin, Annica Sandy Hedin   carin.fredlin@leksand.se,
Annica.sandy-hedin@leksand.se
 
Ljusnarsberg Andreas Lundholm andreas.lundholm@ljusnarsberg.se  
Älvdalen Lars Lisspers lars.lisspers@alvdalen.se  


 

Senast granskad: