Kommunernas kontaktpersoner
1 min läsning

Vänd dig till någon av följande kontaktpersoner när du gjort din ansökan till arbetsintegrerad lärarutbildning för ett samtal om anställning som lärare under utbildningen.

Kommun

Kontaktperson

E-post

Telefon

Avesta Bengt Albertsson bengt.albertsson@avesta.se 0226-645149
076-5441668
Borlänge Per Madsen Per.Madsen@borlange.se 0243-74580
Fagersta Kickie Svensson kickie.svensson@fagersta.se 0223-44604
Falun Gustaf Malmberg Johan Svedmark gustaf.malmberg@falun.se johan.svedmark@falun.se 023-86228
023-82496
Gagnef Åsa Nordlund asa.nordlund@gagnef.se 0241-15253
Gävle Peter Svedberg peter.svedberg@gavle.se  
Hofors Inger Bexelius Lange inger.bexelius.lange@hofors.se 070-4141326
Ludvika Ingmari Kvist Jonas Fors ingmari.kvist@ludvika.se; jonas.fors@ludvika.se 0240-86302
0240-86192
Malung-Sälen Torbjörn Martinsson Torbjorn.Martinsson@malung-salen.se 0280-18187
Mora Inga-Lena Spansk inga-lena.spansk@mora.se 0250-26639
Norberg Ingrid Nord ingrid.nord@norberg.se 0223-29170
Orsa Mattias Scandola mattias.scandola@orsa.se 0250-552210
Rättvik Lotten Kluch lotten.kluck@rattvik.se 0248-70359
Sandviken Inger Norman inger.norman@edu.sandviken.se 026-241204
Skinnskatteberg Asko Klemola Asko.Klemola@skinnskatteberg.se 0222-515668
Säter Ulf Månsson ulf.mansson@edu.sater.se 0225-55201
Vansbro Marit Andersson marit.a.andersson@vansbro.se 0281-75137
Älvdalen Maria Johnsson maria.johnsson@alvdalen.se  


 

Senast granskad: