Kunskapscentrums organisation

Sedan sommaren 2012 består Kunskapscentrums styrgrupp av länets Medicinskt Ansvariga Sjuksköterskor och Medicinskt Ansvariga för Rehabilitering.

 

Ort

Funktion

Namn

Tel

Mail

Avesta

MAS

Ewa Welén                        

0226-64 55 46 

ewa.welen@avesta.se 

Avesta

MAR

Malin Forsell

0226-64 57 91

malin.forsell@avesta.se

Borlänge  

MAS

Maria Granholm              

0243-746 59 

maria.granholm@borlange.se 

Borlänge

MAR

Moa Nordlund

0243-738 06

moa.nordlund@borlange.se

Ludvika

MAS

Maj-Britt Bertholdsson

0240-868 57

maj-britt.bertholdsson@ludvika.se

Malung-Sälen

MAS

Annika Larsson            

0280-183 16

annika.larsson@malung-salen.se

Hedemora  

MAS

MAR

Britt Andersson

AnnaMaja Berglund-Eriksson

0225-340 05

0225-347 33

britt.andersson@hedemora.se 

annamaja.berglund-eriksson@hedemora.se

Falun

MAS

Eva-Lena Zachrisson from 1/4

023-826 18 

eva-lena.zachrisson@falun.se

Falun

MAS

vik Birgit Broman, Ulla Uhlin och Tammy Blom

023 - 82720 

birgit.broman@falun.se ulla.uhlin@falun.se  tammy.blom@falun.se

Falun

MAR

Helena Hellberg Sandberg

023-867 90

helena.sandberg@falun.se

Mora

MAS

Kerstin Sandgren

0250-264 11

kerstin.sandgren@mora.se

 

MAR

Mona Stålhandske

0250-26968, 073-0309317

mona.stalhandske@mora.se

Orsa

MAS

Sven-Erik Edholm 

0250-55 23 52

sven-erik.edholm@orsa.se

Vansbro

MAS

Lis Frost Danielson

0281-751 74

lis.frost-danielsson@vansbro.se

Säter

MAS

Marianne Henriksson

0225-553 20

marianne.henriksson@sater.se

Gagnef

Vikarierande MAS

Eva Bodeström

0241-155 81

eva.bodestrom@gagnef.se

Gagnef

MAR

Johanna Alm Roth

0241-155 39

johanna.alm.roth@gagnef.se

Smedjebacken

MAS

Klas Öhman

Angelica Karlström

0240-66 03 40

0240-66 00 12

klas.ohman@smedjebacken.se

angelica.karlstrom@smedjebacken.se

Rättvik

MAS

Åsa Holén

0248-70610

asa.holen@rattvik.se

Älvdalen

MAS

Maria Särnblad

0251-314 43

maria.sarnblad@alvdalen.se

Leksand

MAS

Teresia Karlsson

0247-80456 

teresia.karlsson@leksand.se

Leksand

MAR

Johanna Bortas

0247-806 71

johanna.bortas@leksand.se

Hedemora

Omvårdnad Skönvik AB- Kvalitetsansvarig

Maria Mångs

0225-59 59 70

maria.mangs@oisab.se

Falun Högskolan, Dalarna

Vårdutvecklare

Lena Olai

023-77 8702, 073-0657502

loa@du.se